Rekabet ve Çatışma – Robert Ezra Park e kitap indir

//Rekabet ve Çatışma – Robert Ezra Park e kitap indir

Rekabet ve Çatışma – Robert Ezra Park e kitap indir

Rekabet ve Çatışma – Robert Ezra Park e kitap indir

“Rekabet canlılar dünyasında evrenseldir. Normal şartlar altında, en ilgili olanlar tarafından dahi fark edilemez. Ancak kriz dönemlerinde, insanlar ortak yaşamlarının şartlarını kontrol etmek amacıyla yeni ve bilinçli bir çaba gösterdiklerinde, rekabet ettikleri güçler şahıslar ile özdeşleşir ve rekabet çatışmaya dönüşür.”

“Rekabet canlılar dünyasında evrenseldir. Normal şartlar altında, en ilgili olanlar tarafından dahi fark edilemez. Ancak kriz dönemlerinde, insanlar ortak yaşamlarının şartlarını kontrol etmek amacıyla yeni ve bilinçli bir çaba gösterdiğinde, rekabet ettikleri güçler şahıslar ile özdeşleşir ve rekabet çatışmaya dönüşür.”

Robert Ezra Park, insanın evrensel doğasının en önemli kavramlarından ikisini biyolojiden psikolojiye, siyaset biliminden sosyolojiye uzanan geniş bir çerçeve içerisinde okurun ilgisine sunuyor. 20. yüzyılın başında kaleme alınmış; zamanının düzeyini yansıtan ve bugün eleştirel bir gözle daha iyi değerlendirebileceğimiz kısa ve dikkat çekici okuma parçaları eşliğinde… Park’ın eserleri sosyal bilimlerin henüz emeklemeye başladığı günlerden günümüze tutulmuş birer fener gibi…

Çevirmen
Gökçe İnan Yağlı

Editör
Kasım Akbaş

Genel Yayın Yönetmeni
Mahmut Sever

Rekabet ve Çatışma – Robert Ezra Park e kitap indir  PDF E-Kitap indir

Rekabet ve Çatışma – Robert Ezra Park e kitap indir EPUB E-Kitap indir

Kitabı Satın Alın
By | 2018-01-22T20:19:23+00:00 Ocak 13th, 2018|Sosyoloji|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment