Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Sanat Fikri Ciltli – Susie Hodge e kitap indir

//Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Sanat Fikri Ciltli – Susie Hodge e kitap indir

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Sanat Fikri Ciltli – Susie Hodge e kitap indir

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Sanat Fikri Ciltli – Susie Hodge e kitap indir

Kabul edelim, bir sanat müzesi ziyareti ilham verici bir deneyim olabileceği gibi feci sıkıcı bir hal de alabilir. Sırf sanat eseri diye baktığımız her resim ya da heykeli seveceğiz diye bir kaide yok elbette. Ama şu da gerçek: Baktığımızın arkasındakini görmemizi sağlayacak bilgiye sahip olmak, o eseri başka türlü görmemize, anlayabilmemize ve hatta ondan etkilenebilmemize sebep olabiliyor. Başka bir deyişle, “barok” ya da “post-modern” gibi tanımlar biz dost meclisinde kullanıp havalı -ya da komik- gözükelim diye uydurulmadı: faydalılar.

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Sanat Fikri, başlıca akımlardan önde gelen temsilcilerine kadar iz süren zengin içeriği ve kolay anlaşılır tasarımıyla sanat tarihine mükemmel bir giriş kitabı. Tüm dünyada bir milyon adedin üstünde satan Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Fikir serisine ait bu kitap, Barok, Rönesans, klasik Yunan ve eski Mısır gibi ana sanat dönemlerinin yanı sıra, romantizm, minimalizm, sürrealizm ve pop art gibi önde gelen hareketlerini kapsıyor. Degas ile Monet ya da Dali ile Duchamp arasındaki farkı ayırt edemeyenleri -yalnız değilsiniz!- tarih öncesinden bugüne yaratıcılık, emek ve isyanla dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Sanattan biraz daha fazla keyif almak isteyenler için ideal bir kitap.

Çevirmen
Emre Gözgü

Editör
Mustafa Çevikdoğan

Kapak Tasarım
Bahadır Erşık

Sanki yazara kitabı zorla yazdırmış. Ayrıntıya hiç girmemiş sanat değilmiş de geometri kitabıymış gibi sıkıcı. Bu kadar kapsamlı bir alanda Nasıl bu kadar az örnek verebilmiş hayret ettim üstelik renklerden bahseden bir kitapta resimler neden siyah beyaz olur?

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Sanat Fikri Ciltli – Susie Hodge e kitap indir  PDF E-Kitap indir

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Sanat Fikri Ciltli – Susie Hodge e kitap indir EPUB E-Kitap indir

Kitabı Satın Alın
By | 2018-01-22T19:28:59+00:00 Ocak 11th, 2018|Sanat|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment