Yaşama Sanatı – Alfred Adler e kitap indir

//Yaşama Sanatı – Alfred Adler e kitap indir

Yaşama Sanatı – Alfred Adler e kitap indir

Yaşama Sanatı – Alfred Adler e kitap indir

Çağdaş psikolojinin en önemli isimlerinden biri olan Adler, kurucusu olduğu “bireysel psikoloji”nin temel ilkelerini açık seçik dile getirdiği bu kitabında yaşamın amacı, aşağılık kompleksi, üstünlük eğilimi, yaşam üslubu, sağduyu eksikliği gibi neredeyse adıyla özdeş kavramları irdeliyor; çocukların okul eğitimi, evlilik, özgürlük, toplumsal koşullardan kaynaklanan erkek ve kadın farklılığını somut örneklerle inceliyor.

“Adler’in psikolojik sistemi, psikoloji tarihinde ilk defa, bugün ‘toplumbilim’ diye tanımladığımız yöne dönük bir sistem olarak ortaya çıkmıştır.”
Gardner Murphy

“Demokrasi, eşitlik, davranışlar ve işbirliği kavramları Freud’un yazılarında hiç ele alınmamıştır. Buna karşılık Adler, ahlaken geçerli ya da ‘zihnen sağlıklı’ insan ilişkileri konusundaki fikirlerini rahatlıkla ortaya sermiş biridir. Bunlar büyük ölçüde ‘toplumsal ilgi’ ve işbirliği eğilimiyle karakterize edilmektedir. Adler değerlerin rolü konusunda zamanından çok daha ileridir. Bu yüzyılın başında, cinsel davranışları incelemek bile büyük kabahat sayılıyordu. Ahlaki davranışların bilimsel incelemesini yapmak ise tümüyle olanak dışıydı.”
Thomas Szasz

Çevirmen
Kamuran Şipal

adlerin merak ettiğim kitaplarından biriydi. sevme sanatını okuduktan sonra bu kitabını da okudum. okurken zorlandım. çeviri bence aşırı berbat. keşke daha güzel bir çevirisi olsa. içindeki bilgilere çevirinin kötü olması sebebiyle ulaşamadım. çevirisinin daha iyi yapılmasını bekliyorum. psikoloji alanı ile ilgili okunması zorunlu bir kitap bence. adlerin bireysel psikolojisinin terimlerini anlattığı güzel kitap.

Yaşama Sanatı – Alfred Adler e kitap indir  PDF E-Kitap indir

Yaşama Sanatı – Alfred Adler e kitap indir EPUB E-Kitap indir

Kitabı Satın Alın
By | 2018-01-22T20:17:18+00:00 Ocak 10th, 2018|İnsan ve Toplum|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment