Milena’ya Mektuplar – Franz Kafka e kitap indir

//Milena’ya Mektuplar – Franz Kafka e kitap indir

Milena’ya Mektuplar – Franz Kafka e kitap indir

Milena’ya Mektuplar – Franz Kafka e kitap indir

Franz Kafka, Prag’da bir dost meclisinde tanıştığı gazeteci Milena Jesenská’dan öykülerini Çekçe’ye çevirmesini ister. Kafka ile Milena’nın yollarını kesişmesine neden olan bu dilek, bir ilişkinin başlangıcı, Milena’ya Mektuplar başlığı altında toplanan bu yazışmalarsa kısıtlı bir iletişimin tek aracı olacaktır. Milena’ya Mektuplar eşi benzeri olmayan bir kitap, mektuplara örülmüş bir aşk romanıdır.

Kafka’nın Milena’ya Nisan 1920 tarihli ilk mektubunda yağmurlu bir günden söz ederek deyiş yerindeyse bir roman tadında başlattığı bu yazışmalar, yazarın ölümünden kısa bir süre öncesine değin süregiderken, ümitsizliğin, çaresizliğin ve tıkanışın anlatımına dönüşür. Çünkü Kafka’nın da dediği üzere, “Mektup yazmak, hayaletlerin önünde soyunmak demektir, ki onlar da aç kurtlar gibi bunu bekler zaten. Yazıya dökülen öpücükler yerlerine ulaşmaz, hayaletler yolda içip bitirir onları.”

Çevirmen
Esen Tezel

Kapak Tasarım
Ayşe Çelem Design

Hazırlayan
Şebnem Sunar

Mesafeler aşkı büyütüyor. Kafka’nın Milena’ya duyduğu hastalıklı aşkı mektuplara döktüğü bu romanda mesafeler engel tanımıyor. Görmeden dokunmadan ne kadar sevebilirsiniz? <br /><br />*Tek kötü yanı sadece Kafka’ya ait mektupların olması. Milena’nın mektuplarının kitapta bulunmamasıı insanı merakta bırakıyor<br />*Çeviri gayet başarılı. Üstelik Çekce deyimler, sözcükler açıklanmış. Büyük kolaylı.

kafka’yı anlamak için okunmalı

Bu kitabı okuduktan sonra, Milena’dan nefret edecek, delice kıskanacak, imreneceksiniz. Ahmet Arif’in Leylim Leylim’i bu kitaptan sonra okunursa double kıskançlık krizine sokabilir 🙂

Milena’ya Mektuplar – Franz Kafka e kitap indir  PDF E-Kitap indir

Milena’ya Mektuplar – Franz Kafka e kitap indir EPUB E-Kitap indir

Kitabı Satın Alın
By | 2018-01-22T20:14:45+00:00 Ocak 12th, 2018|Edebiyat|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment