Kafamda Bir Tuhaflık – Orhan Pamuk e kitap indir

//Kafamda Bir Tuhaflık – Orhan Pamuk e kitap indir

Kafamda Bir Tuhaflık – Orhan Pamuk e kitap indir

Kafamda Bir Tuhaflık – Orhan Pamuk e kitap indir

Kafamda Bir Tuhaflık hem bir aşk hikayesi hem de modern bir destan.

Orhan Pamuk’un üzerinde altı yıl çalıştığı roman, bozacı Mevlut ile üç yıl aşk mektupları yazdığı sevgilisinin İstanbul’daki hayatlarını hikâye ediyor.

1969 ile 2012 arasında, kırk yılı aşkın bir süre Mevlut, İstanbul sokaklarında yoğurtçuluk, pilavcılık, otopark bekçiliği gibi pek çok iş yapar. Bir yandan sokakların çeşit çeşit insanla dolmasını, şehrin büyük bölümünün yıkılıp yeniden inşa edilmesini, Anadolu’dan gelip zengin olanları izler; diğer yandan ülkenin içinden geçtiği dönüşümlere, siyasi çatışmalara, darbelere tanık olur. Onu başkalarından farklı kılan şeyin, kafasındaki tuhaflığın kaynağını hep merak eder. Ama kış akşamları boza satmaktan ve sevgilisinin aslında kim olduğunu düşünmekten hiç vazgeçmez.

Aşkta insanın niyeti mi daha önemlidir, kısmeti mi? Mutluluk veya mutsuzluğumuz bizim seçimlerimize mi bağlıdır, yoksa bizim dışımızda mı gelişip başımıza gelirler? Kafamda Bir Tuhaflık bu sorulara cevap ararken aile hayatıyla şehir hayatının çatışmasını, kadınların ev içlerindeki öfke ve çaresizliklerini resmediyor.

Editör
Darmin Hadzibegoviç

Orhan Pamuk’un dilini sevenlerden misiniz? <br />Mutlaka okuyun.

Orhan Pamuk’tan okuduğum ilk ve tek kitabı olacak sanırım. Nobel ödüllü bir yazarın nasıl bir şey yazdığını merak ettim -tabii ki bu tek kitapla da olmaz- ve aldım. Kitap akıcı hikayenin ortasından başlayıp başa dönüp tekrar sona gelmek güzeldi. Ve bunun yaşandığını bilmek daha heyecan katıyor bence. Kitapta akan zamanda Türkiye’nin değişimini anlatmakta çok ayrıntılı olmasa da fikir verici.

Birkaç tane Orhan Pamuk kitabı okudum ve içlerinde en beğendiklerimden biri diyebilirim. yıllar geçtikçe değişen ülkemizi bozacı Mevlüt’ün gözünden kendine has tarzı ile çok güzel anlatmış yazarımız. tavsiye ederim

Orhan Pamuk’un dönem kitapları yazdığı aşikar. Sadece bir konu üzerine yazıyor olmaması onun ciddi manada büyük bir yazar olduğunu gösteriyor. İstanbul’un değişen ve gelişen son yıllarına ayna tutan Pamuk, bu defa da İstanbul’a göç eden bir ailenin oğlu Mevlut ile okurlarının karşısına çıkıyor. Mevlut yaptığı çeşitli işleri bir türlü bozacılığa değişemiyor. Kısacası bozanın sıcaklığını romanda hissediyoruz. Okunmalı.

Orhan Pamuk çok sevmezdim ama bu kitap gerçekten güzel. Aralarda çok detaylandırsa da sizi hikayenin içine çekiyor. Keyifli okumalar!

Orhan Pamuk imzalı tüm kitaplarda olduğu gibi daha ilk sayfadan hemen olaya dahil oluyorsunuz. Uzun zamandır zamanımı ona göre ayarladığım ilk kitap oldu. Ve tabi bir kaç gün içinde bitti 🙁 Daha sonra evde kitap okumayı sevmeyen aile ferdi de dahil herkes okuyup bitirdi. Çok güzeldi. Hayatın ve anıların içinden. Kesinlikle okunmalı ve okutulmalı.

İstanbul’un (şehrin ve insanların) geçirdiği değişim muhteşem ele alınmış. Karakterler de konu da vuruyor. Bir süre beraber yaşıyorsunuz Mevlut’la. Onun dünyasına gerçekten dahil oluyorsunuz, onun düşüncelerine alışıyorsunuz. Benim için artık Mevlut diye biri var, kimilerinin Raskolnikov’u, Madam Bovary’si, Selim Işık’ı gibi var. Yeri geldi kahretti, sinirlendirdi ama beni gerçek bir karakter olduğuna inandırdı.

Yine Orhan Pamuk klasiği. İyi ve nitelikli kitaplar ortaya koyuyor.

Okunmalı bence. Kurgusu oldukça farklı ve sürükleyici.

İnsanın kimi zaman kendi anılarından birşeyler bulduğu, müthiş kurguya sahip bir kitaptı. Kitabın sonuna geldiğimde Mevlüt’ün tuhaf hayat hikayesi ve türkiye’nin yaklaşık 40 yılı film gibi aklınızdan geçiyor. En sevdiğim yönlerinden biri orhan pamuk’un bazen okuyucuyu kahramanlarla röportaj yapıyormuş gibi hissettirmesi.kahraman , yazarı aradan çıkarıp sizle konuşuyor yani:) Bir başka beğendiğim özellik ise yazarın yan karakterden bahsettikten sonra siz tam artık bu kahramandan bahsedileceğine ihtimal vermezken pamuk’un onu tekrar size hatırlatırcasına geri getirmesi. – bu kitap pamuk’ un okuduğum ikinci eseriydi. Beğendim. Okumanızı tavsiye ederim.

Orhan Pamuk enteresan bir yazar. Bir insan Nobel ödülü aldıktan sonra daha güzel eserler ortaya koyuyorsa asıl tuhaflık burada 🙂 Kitabın yazım dilini ve hikayenin konusunu çok beğenerek okudum. Kesinlikle okunması gereken bir kitap. Tepkili olanların objektif olmadıklarını düşünüyorum.

Yakın tarihteki kentleşme meselesine çok iyi ışık tutan ve bir çok mesele üzerine düşünmenizi sağlayan bir kitap. Kesinlikle tavsiye ederim.

İnsan şehirde kalabalık içinde yalnız olabilirdi ve şehri yalnız yapan şey de zaten kalabalık içinde insanın kafasındaki tuhaflığı saklayabilme imkanıydı.

Okuduğum ve beni içine alan en güzel hikaye diyebilirim.Gerçek bir yaşanmışlık olduğunu bilmek ayrıca etkileyici.

Kitap İstanbul’un yakın tarihine şahitlik ediyor. Kurgusu oldukça farklı ve sürükleyici.

Orhan Pamuk’un okuduğum ilk kitabı.bozacı Mevlüt’ün ve değişen İstanbul’un hikayesinin keyifle okuyacaksınız.Tavsiye ederim.

İlk okuduğum Orhan Pamuk kitapıydı. Diğerleriyle karşılaştıramam ama bana gayet akıcı ve ilgi çekici geldi. Zevkle okudum.

Diğer romanlarından farklı bu eser. Farklı bir akışı ve sarıcılığı var.

Bu kitabın tanıtım kitapçığı çok akıcı gelmişti bana ve sonra da kitabı aldım. Ankara-İstanbul hızlı treninde bana güzel bir arkadaş oldu. Ve şuna inanmaya başladım, erkekler de isterse demek ki kadın dünyasını gayette en ince ayrıntısına kadar görüp anlayabiliyormuş zira yazarımız erkek ama yaşlısından gencine herkesi de çok iyi gözlemleyip yazmış 🙂 Gerisi okuyucuya kalmış.

İlk bu kitabını okusaydım asla bir daha Orhan Pamuk okumazdım… Sanki bunu başkası yazmış gibi; olmamış olmamış…

Kafamda Bir Tuhaflık – Orhan Pamuk e kitap indir  PDF E-Kitap indir

Kafamda Bir Tuhaflık – Orhan Pamuk e kitap indir EPUB E-Kitap indir

Kitabı Satın Alın
By | 2018-01-22T20:14:33+00:00 Ocak 11th, 2018|Edebiyat|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment