Bir Şeftali Bin Şeftali – Samed Behrengi e kitap indir

//Bir Şeftali Bin Şeftali – Samed Behrengi e kitap indir

Bir Şeftali Bin Şeftali – Samed Behrengi e kitap indir

Bir Şeftali Bin Şeftali – Samed Behrengi e kitap indir

Samed Behrengi’yi kim sevmez ki. Onu, dünyanın dört bir yanında büyük yankılar uyandıran, iki de büyük ödül kazanan Küçük Karabalık adlı kitabıyla tanımıştık. Bir Şeftali, Bin Şeftali de onun en güzel kitaplarından biri. Bu küçük öyküde iki küçük yoksul çocuk var: Ali ile Mehmet. Ama öykünün asıl kahramanı, dalından kopmuş dünya güzeli bir şeftali. Samed Behrengi, öyle uygun görmüş, şeftali’yi konuşturmuş bu kez.

Toprağın altında kalın kabuklu bir çekirdek olarak nasıl uyuyup beklediğini, mevsim bahara dönüşünce nasıl çekirdeğin kabuğunu ikiye ayırıp içinden filizlenip boy attığını, sonunda toprağın üstüne çıktığını, ağaç olabilmek, meyve verebilmek, özellikle Ali ile Mehmet yesinler diye, dünya güzeli şeftalilerle dallarını süslemek için nasıl çabaladığını ilgiyle okuyacaksınız. Sonra bu güzel şeftali ağacının bir de küsüşü var. Yok, öykünün bütününü anlatmamızı beklemeyin. Açın, okuyun. Çok seveceğinizi umuyoruz.

Çevirmen
Deniz Canefe

Kapak Tasarım
Gözde Bitir

Düzelti – Redaksiyon
Nurten Sönmezcan
Gözde Bitir

Genel Yayın Yönetmeni
İpek Şoran

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf
An-Su Aksoy

Burada öykünün kahramanı bir insan değil, bir şeftali.Bu şeftalinin olduğu ağaç bir türlü meyve vermiyor. Sahibi ne yaptıysa başaramadı meyve vermesini. Ama bu şeftali toprağa dikildiği andan beri tek istediği büyüyüp meyve olmaktı. Ne oldu da meyve vermiyor peki bu ağaç? Öykünün kahramanı şeftali anlatıyor bunu bu öyküde. Tavsiye ederim.

Çok güzel bir çocuk kitabı..Behrengi çocuk edebiyatının önde gelen yazarlarından ve gayet başarılı olmuş isimlerden.Küçük Kara Balık’ı da tavsiye ederim

Bu kitabı ve Küçük Kara Balık’ı daha önce başka yayınevlerinden okudum ama çevirileini beğenmedim. Bu çeviriyi başarılı buldum. Behrengi Can Yayınlarından okunmalı sanırım.

Bir Şeftali Bin Şeftali – Samed Behrengi e kitap indir  PDF E-Kitap indir

Bir Şeftali Bin Şeftali – Samed Behrengi e kitap indir EPUB E-Kitap indir

Kitabı Satın Alın
By | 2018-01-22T20:15:52+00:00 Ocak 13th, 2018|Çocuk Kitapları|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment